Jas imam 17 godini i pravev operacija na nosot-devijacija na nosot imav! Eve vekje pominaaa 6 meseci od operacijata i od togash non stop me fakja grip, mi zemaa krv i mi se pokacuva ast na 400. Primav mesecni execiline. No pak sega mi e 33o. Mi dadoa ospen po shema. No nisto ne pomaga stom kje prekjinam so terapija. Otidov kaj lekarot koj me operirase snimav sinusi i imam skolki. Mi dade terapija: flexid, acc i tafen kapki za nos, sea ja primam terapijata. No spored vas ve molam da mi pomognete kako moze da se spreci ova. . . Ve molam odgovoretee!

    Odgovoreno: 28. 01. 2011.

Komentari na pitanje: #75942

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 15. 10. 2013.

      Poštovana, mukotomija znači da se deo donjih nosnih školjki koje su hipertrofične (uvećane) odseče i odstrani. Ja lično praktično nikada ne radim tu vrstu operacije jer to znači trajno uništavanje sluzokože koje se posle nikada ne oporavi i onda brzo nastanu veći problemi nego što su bili na početku. Ovo je uopšteni odgovor i moj lični stav, ali to ne znači da u konkretnom slučaju kao što je vaš (bez pregleda ne mogu da znam vašu situaciju) ta operacija neće rešiti vaše probleme. Pozdrav

    • Molim vas za jedno pitanje sta znaci mucotomia, dali intervencija je bolna i dali ima dugotrajne pozitivne rezultate