Postovani, hvala na brzom odgovoru. Imam jos jedno pitanje u vezi mog deteta. Rekla sam vam da ima ceste gnojave angine ali postoji jos jedan problem. Kada smo radili test na viruse cmv, ebv i hsv bio je pozitivan. Da li je u tom slucaju dobro raditi operaciju krajnika? Jednom prilikom je imunolog rekao da to nije dobro, ali mi vise nemamo izbora. Hvala unapred na savetu.

    Odgovoreno: 28. 01. 2011.
    • Poštovana,
      Pozitivan test na viruse znači da je dete bilo u kontaktu sa dotičnim virusima i ništa više. Retko ko svih nas nije došao u kontak sa tim virusima. Važno je koliki je titar igm (sveža infekcija) i igg (doživotni imunitet) antitela na te viruse. U zvisnosti od vrste virusa, posle 2 do 3 nedelje od infekcije igm antitela bivaju zamenjena igg antitelima.