Postovani, imam dilemu u vezi prepisane terapije: 2 nedelje vucem, navodno, prehladu, da bi se iskomplikovalo u upalu bubrega, gde mi je data terapija u vidu cefzil tableta 2x 500mg, kroz 10 dana + rowatinex. (napomena: vec sam imala ''napade'' bubrega zbog kamena, proteklih godina) . Uradila sam urinokulturu pre cefzila, nalaz je dosao uredan. Nakon 7 dana koriscenja cefzila, meni je jos gora situacija sa opstim stanjem, temperatura svakodnevna 37, 2, te bivam upucena na orl, gde mi prekidaju cefzil, i daju longacef 2x1g dnevno kroz 7 dana-dijagnoza sinuzit. Napomena: poslednja 2 dana mi je otecena desna strana lica gde je vilicni sinus, boli na dodir, poceli su zubi gornje vilice da me ''bole'' takodje. Nos je zapusen, sekrecija gusta i obilna. Antibiogram nije radjen, prvu dozu sam dobila danas. Molim za drugo misljenje da li je terapija odgovarajuca ili ''prejaka'', nije mi svejedno sto je longacef u pitanju, vec sam ga dobijala za gnojne angine 3-4 puta. . A i cula sam da nije preporucljivo kod loseg stanja bubrega? Brine me stanje organizma nakon terapije, jer mi je vec slab imunitet. . Hvala unapred na misljenju, s postovanjem, zvezdana

    Odgovoreno: 26. 01. 2011.
    • Poštovana,
      Lonacef je praktično idealni antibiotik za vaše probleme jer pokriva sve bakterije koje prave probleme u gornjim disajnim putevima i većinu bakterija koje prave urinarne infekcije. Doza od 2 grama je odovarajuća. Dodaje još fluimucil šumeće tabl. Od 600 mg u toku 10 dana i clarinase tbl. 2 x 1 tbl. U toku 5 dana da se ubrza i olakša drenaža sekreta iz nosa i sinusa.