Postovanje. Isao sam skoro na pregled kod orl lekara jer mi se cesce javlja hrkanje pa me zanima vase misljenje. Rekao je da imam devijaciju i kada resim da se operisem da se javim. Mogu navesti da je bila prilicna nezainteresovanost doktora, s obzirom na to da je pregled trajao nekih 10-ak sekundi. Od terapije imam sprejeve beconase i aqua green. Interesuju me detalji o toj operaciji, koliko traje, da li je efikasna i sl. Moram napomenuti da mi nikada obe nozdrve nisu u potpunosti otpusene, mada mogu da disem na nos bez vecih problema. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 25. 01. 2011.
    • Poštovani,
      Operacija devijacije nosne pregrade se radi u totalnoj anesteziji i tamponi u nosu stoje između 2 i 4 dana u zavisnosti od vrste i težine devijacije. Nije jasno zašto koristite bekonase, koliko imate godina, da li konzumirate alkohol, da ste pušač, imate li neka druga hronična oboljenja. . . Sve su to elementi koji su značajni u terapiji hrkanja jer su uzroci hrkanja mnogobrojni a devijacija je samo jedan od mogućih razloga.