Postovani, iza desnog uha, tacnije izmedju donjeg dela uha i vrata mi se pojavila neka unutrasnja zlezda, ili sta vec, oblika kuglice velicine zrna bibera (mozda malo manje) . Pri pritisku osenljiva je na bol. To mi se dva puta do sad desavalo, i nakon par dana prestane. Imam li razloga za zabrinutost? Hvala

    Odgovoreno: 08. 01. 2011.

Komentari na pitanje: #74689

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 07. 08. 2012.

      Ateromi su hiruški problem kada dostignu određenu veličinu. Ako dođe do njihovg zapaljenja pre nego što se odstrane, onda se napravi incizija, sa ili bez primene antibiotika, da se izdrenira gnoj, i pošto u takvoj situaciji nije moguće ukloniti kompletnu opnu, onda se sačeka da se ponovo formira aterom i onda se vadi u celini sa opnom. U svakom slučaju, ateromi su najčešće samo velika neprijatnost ali nikalo ozbiljan zdravstveni problem- ne mogu se izlečiti lekovima ili nekim antibioticima.

    • Postovani, iza desnog uha pojavila mi se kao kuglica mekana na dodir ne boli, ni na pritiksak. Bio sam kod doktora on kaze da je zacepljenje lojnog kanala i da nema razloga za brigu nije mi nista prepisao od antibotika. Mene to ne boli, ali sam zabrinut video sam kako izgleda zacepljenje klojnog kanala nastaje aterom koji se vidi na povrsini koze meni se ta nazvimo je kuglica uopste nevidi napovrsini koze moze se osetiti samo kada stavimo prst na nju i opipamo je najlepse vas molim za brz odgovor?: )

    • Postovani, hvala na brzom odgovoru. Kada se inficiraju da li su opasni? Kako se i da li lece i da li je to honicna bolest ili samo prolazna faza? Hvala