Postovani, bolujem od rinitisa vec 15 godina i bronhijalne astme. Operisala sam dva puta polipe u nosu. Prvi put 2004. U novom sadu a drugi put prosle godine u klinickom centru orl u bg. Godinama koristim razne tablete kao i sprejove za nos. Ova 2010 godina mi je bila najgora za disanje, stalno curenje nosa, peckanje i suzenje ociju zapusenost a o mirisu bi bilo previse govoriti. Aerius i flixonaze su mi pomagali ali ove godine nista, eto nije me peklo nepce ali ostali siptomi su bili izludjujuci. Niti sam mogla da gledam na oci, da disem, narocito nocu sve mi se sliva u grlo pa kasljem, kijam bezbroj puta, sva sam malaksala i iscrpeljena i mnogo neraspolozena. Sad sam kupila sprej, to mi je predlozio doktor, avamys i samo sam bacila pare. Kijanje, svrab, curenje i sad me glava boli od neispavanosti ili vec cega. Na svoju ruku sam pre dva meseca uzela inekciju diprofos jer sam razmisljala da skocim sa petog sprata od iscrpljenosti. Verujte mi inekcija je cudo, iskasljavala sam i iz nosa izbacila neki visak sto je zapinjao, a posle sam disala, mirisala i fenomenalno sam se osecala. Cak ni inhalaciju seretide nisam koristila, nista kao da sam zdrava. Divan osecaj kad po torbama nemas lekove. Proslo je dejstvo inekcije i ja ne znam sta vise da radim. Avamys sprej mi ne pomaze, svrab, kijanje i curenje nosa je stalno izrazeno, nocu kasljem jer mi se sve sliva u grlo. Blago receno poludecu. Ovo mi se desava preko cele godine! Ima li nesto na ovoj planeti sto mi moze pomoci i ublaziti sve ovo. Znam da diprofos moze da poremeti hormone a to mi dodatno ne treba. Plus pojavio mi se i povisen secer tipa2, posle porodjaja. Pa ko je najsrecniji dobitnik. Sta reci nego jeee. . . Hvala!

    Odgovoreno: 22. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Da li je ispitana alergija na respiratorne alergene? Avamys je dobar lek samo morate da ga koristite redovno i dugo. Oba leka su kortikosteroidi. Najgora varijanta je diprofos amp. Najbolje je da se javite na d. N. Milosevic@gmail. Com da se dogovorimo za pregled. Kao prvu pomoć možete da uzmete u toku 5 do 7 dana clarinase tbl. 2 x 1 tbl. Ili rinasek tbl. 3 x 1 tbl.