Pre mesec dana pocelo je kao obicna kijavica. . Tesko gutanje, suvo grlo slivanje iz nosa u grlo itd. . . Konstatovano sinusitis i rinitis terapija eritromicin 2x dnevno. . . Posle toga se smirlio na neko vreme crvenilo u grlu i lekar mi savetuje da prekinemo sa antibioticima jer nema potrebe. . . Posle par dana ponovo ista situacija ovaj put su mi dali uput za orl u domu zdravlja. . Dijagnoza alergijski rinitis traazi se bris is grla bakterioloski i terapija i misljenje alergologa. U medjuvremenu sam imala jos jednu terapiju sa antibioticima ovaj put doksiciklin opet isto cim sam prestala sa antibioticima iz dana u dan je gore. . . Bakterioloski bris je negativan jedino ostaje odlazak kod alergologa. . . Da li je moguce da ovo nema nikakve veze sa alergijom vec da je nesto drugo? Inace izvadjeni su mi krajnici pre par godina (sada imam 26) najteze mi je to gutanje i osecaj peckanja dublje u grlu i to konstantno slivanje sluzi u grlo zbog koga imam osecaj suvog i lepljivog grla. Hvala unapred

    Odgovoreno: 09. 12. 2010.

Komentari na pitanje: #73169

    • Upravo sam dosla od alergologa i zakazali su mi testove za sledeci petak mada mi je usmeno rekla da licno misli da to nema nikakve veze sa alergijom vec da je to bronho. . . Rinitis (nisam cula tacan naziv) ali povezano je sa gornjim disajnim putevima. Napominjem da mi je orl dao te upute. . . Da li mozda da potrazim drugog orl lekara za misljenje jer ja sve teze i teze gutam, nemam nikakvu terapiju a tek za nedeju dana cu imati alergoloski test a sa druge strane sam alergolog misli da to nema veze sa alergijom