Dete 2006 dijagnoza h65. 3 j30. 1 terapija aerius, nasonex, acc. Tipanometrija desno 163 levo 290. Koliko je uspesna terapija i da li je potrebno izvrsiti jos neka ispitivanja. Da li je jedino resenje ugradnja cevcica.

    Odgovoreno: 08. 12. 2010.

Komentari na pitanje: #73118

    • Imam decaka od 19 meseci kome je postavljena dg otitis media nonsuppurativa h65 i vec dva puta je imao upalu srednjeg uva (oktobar i decembar) uradjena je timpanometrija i dobijen je nalaz dex. Tip c (-234) sin. Tip c (-269) sta znaci ovaj nalaz s`obzirom da nam je orl lekar rekao da je to ocekivan nalaz posle upale i zakazao kontrolnu timpanometriju za mesec dana (krajem januara) mozete li mi malo pojasniti. Takodje je postavljena dg otitis media secretoria, disfunkcija tube auditive kao i noslabljen sluh. Sada koristi nasonex sprej 2 nedelje pa kontrola. Unapred hvala! Marijana