Imam zapusenu eustahijevu tubu levu oko 5 god. , kada sam bila trudna i bila prehladjena. Sada radim svakodnevno produvavanje po savetu lekara. Da li ce se otpusiti? I zujanje mi je pocelo posle 6-12 meseci. Da li je zapusenje prouzrokovalo zujanje? Imam 33 god. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 06. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Ako problem traje tako dugo potrebno je uraditi epifaringoskopiju (ili endoskopski pregled nosa sa rigidnim ili fleksibilnim endoskopom) odnosno pregledati deo iza nosa i iznad mekog nepca tamo gde su otvori eustahijeve tube. Eventualno, uraditi skener. U svakom slučaju, nastavite produvavanje uz upotrebu clarinase tbl. 2 x1 tbl. Zapušenost uva izaziva različite šumove.