Hvala na brzom odgovoru, ali posto su dok. I ekipa koja je bila na operaciji, napravili propust i nisu mog muza pre operacije pitali i pogledali iz nalaza koje smo doneli, da on pije cardiopirin i pio je i 6 dana pre operacije, jer mu na to niko nije skrenuo paznju, drugo ima i dijabetes 2, nisam sad sigurna da su i to pogledali, tako da je od jedne rutinske laserske operacije, doslo do krvarenja i ja sad nisam sigurna da li je operacija uradjena dobro, da li je moglo da doje do ostecenja glasne zice. Dok. Je nedodirljiv, verovatno svestan ppropusta i receno nam je, sestra je kontaktirala sa nama, da za kontrolu za dve ned. Dok koji radio operaciju nece biti tu. Moj muz danas jako lose govori, juce je operisan i ima bolove u svim misicima, jer navodno nije anestezija delovala po su pojacavali dozu. Moje pitanje je za koji vremenski period ako je sve uradjeno kako treba, ce on dobro da prica i koji je to anestetik da dovodi do bolova u svim misicima, on hoda jako lose. Drugo vi ste lepo odgovorili da se vokalna rehab. Radi sa fonopedom a nacin i vreme odredjuje dok koji je operisao, ali koji ocigledno ne zeli da vodi vise pacijenta. Nazalost ustanova kao sto je vma, ne treba da pravi takve greske, i nazalost mi kao pacijenti nemamo kome sad da se obratimo. Vama jos jednom hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 01. 12. 2010.
    • Poštovana,
      S obzirom da je polip bio velik i da je odstranjen u potpunosti, potrebno je da u narednom periodu, do kontrole, da se priča što manje i kada se priča da to bude normalan glas (ni šapat, ni vika) . Potrebno je i dosta strpljenja da se glas popravi jer operacija je sama po sebi stre za glasne žice. Kad odete na kontrolu, pitajte sva pitanja koja vam nisu jasna jer je teško odgovarati na pitanja a da pacijente niste ni videli.