Pre petnaestak dana osetio sam blago curenje iz nosa i zapusenje u usima (levo uvo) , mislio sam proci ce ali nije. Obratio sam se lekaru dao mi je neke antibiotike i kapi za nos dok ne stigne gris grla i nosa. U grlu nije bilo nista a u nosu pronadjena bakterija proteus mirabilis 100% ucinka na anagramu je rezinentna na sve osim na imipenem. Dobio sa uput za infektivno u ponedeljak. Preturajuci po internetu vezano za ovu bakteriju nigde nisam procito da je neko dobio ove rezultate izbrisa nosa, uglavnom ova bakterija napada mokracne puteve. Zato vas molim da mi pojasnite sta da radim da nije doslo do neke greske u rezultatima. Da ponovim bris. Ja se i dalje osecam prehladjeno (nemam osecaj za miris i ukus a i dalje su mi usi zapusene i curi mi nos) . Hvala unapred goran

    Odgovoreno: 28. 11. 2010.
    • Poštovani,
      U pravu ste da treba ponoviti bris. Ako postoji slivanje sekreta u ždrelo, onda ishračite taj sekret direktno u sterilnu posudicu koja se koristi za urinkulturu i odnesite što pre na mikrobiološki pregled i naglasite koja je bakterija izolovana. Klasičan bris nosa je u stvari više bris kože u vestibulumu nosa (početni deo nosa) a prve 2 trećine nosa i nisu sterilne po svojoj prirodi jer sluzokoža nosa predstavlja najsavršeniji filter, grejač i ovlaživač za vazduh koji udišemo. Prisustvo bakterije može da bude objašnjeno i kontaminacijom brisa u samoj laboratoriji. Dakle ponoviti bris i videti šta će da bude u brisu. Opis vaših tegoba više odgovara virusnoj infekciji!!!
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #72539

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 07. 05. 2013.

      Ponovite bris jet to može da bude i kontaminacija uzorka.