Postovani, krajem septembra imala sam candidu na jeziku i terapiju kanazol, daktanol i ispiranje usta rastvorom sode-bikarbone, pila sam i protektin, i izbacila sam slatkise. Pre toga primala sam 10 inekcija klindamicina zbog zuba, pretpostavljam da se candida i javila zbog toga. (da napomenem, imam i vaginalnu candidu, a mikoloski test stolice je bio negativan.) sredinom oktobra u brisu nije nadjena candida ali sad opet imam osecaj bockanja, otezano gutanje i bele naslage u korenu jezika. Bris nisam radila ali verovatno imam ponovo candidu. Kako da trajno resim ovaj problem, kojom terapijom i da li moram da se pridrzavam neke dijete? Pitam i zato sto moram da umnjak vadim hirurski i zubar hoce da mi opet da inekcije antibiotika i plasim se da ce problem sa candidom onda da postane jos veci. Hvala

    Odgovoreno: 18. 11. 2010.

Komentari na pitanje: #72018

    • Ja sam takodje imala kandidu u grlu i imala sam puno problema da je otklonim, uzasno je uporna i vraca se. Sve sto su mi doktori prepisali od masti nije vredelo i bilo je uzasno neukusno i naporno. Trenutno se ne mogu setiti ime masti ali se muljaju u ustima i ispljunu. Ja sam se izlecila i nikada mi se nije povratilo vise samo sa propolisom u spreju, ali postoji propolis sa bokvicom koji kosta svega 150 dinara i cudotvoran je moram priznati jer sve sto mi se dogadja u ustima lecim sa propolisom, od upale grla, zuba, imuniteta, dezinfekcije. Nikada mi nije bilo jasno sto to niko ne forsira u lecenju nego sve sa nekom hemijom kada je stvarno efikasno do te mere da vec sutra dan sve prestaje od tegoba. . . Pozdrav ne skodi da probate