Poštovani, moja majka je snimala vilicu zbog problema sa jednim zubom, i na snimku se, po rečima specijaliste otorinolaringologije, vidi cista sa sinusima. Pošto ona inače ima i par zdravstvenih problema druge prirode, mene zanima ako bude neophdna operacija, kakve su opcije, tj. Da li postoji operativni zahvat u tom smislu laserski i ako postoji da li i koja ustanova to može da uradi? Pozdrav

    Odgovoreno: 17. 11. 2010.
    • Poštovani,
      Sinusi se danas operišu endoskopskom tehnikom (fess) tj. Sve se radi veoma precizno kroz nos i boravak u bolnici je kratak. Postoje i ciste koje ne treba da se operišu. Opravak posle ove vrste hirurgije je veoma brz. Ova operacija se radi u totalnoj anesteziji tako da je potrebno da pacijent bude u dobro kontrolisanom stanju odnosno ako postoje neke hronične bolesti da budu zalečene. Za procenu stanja u sinusima potrebno je prvo napraviti endoskopski pregled nosa i skener sinusa i tek onda može da se priča da li je potrebna ili nije potrebna endoskopska hirurgija sinusa. Možete da se javite na d. N. Milosevic@gmail. Com da se dogovorimo za pregled.