Hvala vam na odgovoru. Dete definitovno spava sa otvorenim ustima (bez hrkanja) i dise kroz usta sve cesce i preko dana jer je nos je i dalje cesto zatvoren. Kontolnu timpanometriju imamo prve srede u decembru. Da li je to kasno? Takodje bih vas molila za odgovor u vezi letenja avionom deteta sa negativnim pritiskom na timpanometru jer bi trebalo da odputujemo na nekoliko dana na more pa me intereseuje da li je bolje sve to otkazati do posle verovatne operacije treceg krajnika? I posle operacije treceg krajnika koliko ne bi smeo da se kupa u bazenu ili mori ili da leti avionom-ukoliko to uopste smeta? Unapre hvala

    Odgovoreno: 13. 11. 2010.

Komentari na pitanje: #71734

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 14. 08. 2012.

      Potrebno je prvo da se nađe uzrok hrkanju (npr. Devijacija nosne pregrade, polipi u nosu. . .) tako da je racionalo početi od pregleda kod otorinolaringologa a on će videti da li treba i neka druga ispitivanja kao što je polisomnografija (kod apneje odnosno prekida disanja u toku spavanja) . Već vidite da su uroci mnogobrojni što zanči da su i terapijske mogućnosti veoma različite. Dakle, prvo treba obaviti pregleda i tek onda se odlučiti za najefikasniju terapiju. Pozz

    • Postovani doktore, molio bih vas za pomoc u vezi hrkanja. Koju terapiju mi predlazete? Postao sam supruzi nepodnosljiv. Hvala unapred