Doktorka molim vas za savet šta da radim, imam otosklerozu i do sada su to bili podnošljivi tnovi u uhu zujanje inešto kao otkucaji srca a sada od pre 10 dana javili su se visoki tonovi koji me izludjuju molila bih vas za neki savet ako može da mi pomogne molim vas.

    Odgovoreno: 31. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Jedino trajno rešenje za otosklerozu je operacija uva, što predpostavljam da već znate. Možete da pokušate sa tabletama tanakan (3 x 1 tbl.) ili nešto drugo što vam je i ranije pomagalo. U svakom slučaju, pošto je tinitus najveća smetnja noću, uzmite nešto od lekova iz grupe bezodiazepina (bromazepam, bemsedin. . .) koji će vam pomoći da se opustite i zaspite. U svakom slučaju, potreban je i pregled orl jer pored otoskleroze imate pravo i na probleme od strane eustahijeve tube.