Koji sinusi postoje, i koji su najopasniji kada dodje do upale, kako se naziva i kako se leci upala tkiva sinusa?

    Odgovoreno: 31. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Postoji 4 para sinusa - maksilarni (u gornjoj vilici, iznad zuba) , etmoidni (između očiju, sa obe strane nosa) , frontalni (iznad očiju, u čeonoj kosti) i sfenoidalni (iza etmoidnog sinusa odnosno iza očiju) . Svaka akutna upala pa i upala sinusa se leči antibioticima. Najozbiljnije je kada dođe do komplikacija i to u tkivu mozga (meningitis, apces. . .) . Što se tiče hroničnih upala sinusa sa ili bez polipa kao i gljivičnih upala sinusa, terapija je najčešće hiruška odnosno funkcionalna endoskopska hirurgija sinusa (fess) .