Postovana dr, nedavno mi je ustnovljena devijacija nosa i predlozena operacija iste/ ne estetska nego funkcionalna. Zanima me koje je doba najbolje za operaciju, nakon koliko dana se moye izlaziti i ici na posao kao i koliko vremena treba da prodje da bih mogao ici na skijanje. Sta je potrebno od nalaza uraditi pre operacije. Unapred hvala, pozdrav.

    Odgovoreno: 30. 10. 2010.
    • Poštovani,
      Operacija nosne pregrade ne spada u hitne operacije i svako doba godine koje vama odgovora zbog vaših obaveza je najbolje za vas. Moji pacijenti borave u bolnici 2 do 3 dana u zavisnosti kakva je patologija u nosu ali dolaze na ambulantne kontrole nekoliko puta u prve 2 nedelje posle operacije. 2 nedelje je dovoljno vremena za oporavak za većinu poslova. Što se tiče skijanja potrebno je da prođe najmanje 6 nedelja zbog niskih temperatura kojima će te biti izloženi a oporavak sluzokože ponekad može da bude usporen. Preoperativna priprema zavisi od konkretne bolnice i specifičnosti vašeg zdravstenog stanja.