Postovana, imam problem sa mojom sestogodisnjom cerkom. Naime, od marta ove godine ima problema sa usima i sluhom. Prvi put se to dogodilo u martu ove godine kad je bez ikakve prethodne prehlade odjednom izgubila sluh, tacnije sluh joj je naglo opao. Otisli smo kod specijaliste gde joj je utvrdjena zapusenost levog uva, uvo je isprano i nakon toga je pila cefaleksin 250mg zbog upale. Ista situacija se dogodila i u narednih dva meseca i to tacno nakon mesec dana od kad popije poslednju dozu antibiotika. Pored cefaleksina pila je i panklav (u aprilu) i alfacet (u maju) . Prosle nedelje se ponovilo. U petak joj je isprano desno uvo, cep je bio ogroman, ali nije bilo nikakve upale niti crvenila uva. U ponedeljak, nakon tri dana od ispiranja, moja mia je pocela da place i da se zali da je boli uvo. Otisli smo kod lekara u utorak i doktorka je konstantovala upalu oba srednja uva, stavila je detetu cannesten kapi u usi i dala joj je da pije cefaleksin sirup 2x500mg. Plasim se da ce mi cerka postati imuna na tolike antibiotike, jer, slozicete se, da su svi antibiotici koje je pila jaki. Recite mi da li postoji neka preventiva za upalu srednjeg uha? Detetu usi ne cistim stapicem. Doktori kazu da ona ima povecano lucenje masnoce u uvu i da joj povremeno, na 2-3 nedelje stavim hidrogen u usi. Da li je ta masnoca uzrok upale uva i da li postoji jos neki nacin i preventiva da se upala ne ponovi? Zahvaljujem vam se na odgovru. Zabrinuta mama jasmina

    Odgovoreno: 21. 10. 2010.

Komentari na pitanje: #70373

    • Natasa Pop-Krstic 01. 11. 2010.

      Postovana, posto sam ja majka devojcice koju su lekari uporno 18 meseci lecili panklavom i silnim kapima, i cije je dete malte ne ogluvelo. Mi smo nas problem resili na institutu za majku i dete (inace smo iz unutrasnjosti- a pritom smo i 6 meseci isli u nis na lecenje isto sa antibioticima i kapima) tako sto smo odstranili sva tri krajnika koji nisu bili osteceni vec su bili ogromni i sprecavali su prirodno ciscenje srednjeg uha. Inace *usna mast* je kod nas u kuci svima svetlo zute boje, njoj je tamno zuto-braon kad nije pod upalom. A cim bi se uvo upalilo ona bi postajala svetle boje. Silnim antibioticima su joj upropastili crevnu floru- moj savet, obavezno i probiotik i fluimucil da bi se razbila tecnost i mast da je nebi peckalo dok piski nistatin i konsultujte decjeg oftamologa ali kompetentnog. Pozdrav i nadam se brzom izlecenju. Natasa