Poštovani, imam 29 godina i jako česte upale grla, koje su postale učestale od pre tri godine. Zbog obaveza ne mogu svaki put da se obratim lekaru, te često, na svoju odgovornost, koristim neki antibiotik, po preporuci farmaceuta. Uglavnom su to hemijski preparati, koji nisu na bazi penicilina, jer sam na isti alergična. Prvi put sam imala gnojnu anginu pre dve godine i od tada mi je često (jednom u toku meseca) upaljeno grlo i uvek se pojave beli plihovi, ali nemam temperaturu. Inače nisam pušač, čak se ni u stanu u kom živim ne puši, izbegavam hladna jela i pića, ali uzalud. Doktorka opšte prakse mi je pre par meseci preporučila operaciju, ali postoji jedna začkoljica, pošto imam prolaps mitralne valvule, da li bi odstranjivanje krajnika bio pametan potez?

    Odgovoreno: 17. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Javite se na d. N. Milosevic@gmail. Com da se dogovorimo za pregled. Potrebno je isključiti probleme u nosu koji mogu da prave lažnu situaciju bolesti ždrela. Inače, prolaps mitralne valvule je samo relativna kontraindikacija jer najčešće ti prolapsi ne budu hemodinamski značajni. Dakle potrebno je prvo utvriti da li je problem u krajnicima.