Imam 33 god. , patim od svraba u usima 5god. , a 4 god. Mi nateknu usni kanali ako se ovlaze. Prvo pocnu kao plihovi u usnom kanalu, jako su bolni, pa se siri otok. Zadnji put kad sam bila trudna nateklo mi je i do pola lica, 2 noci nisam spavala od bolova. Uz to mi se pojavilo zujanje u levom uvu koje je konstantno 4 god. Levo uvo je gnojilo pre 3, 5god. Tad sam snimala na rengenu usi, i testirala na zvuk, malo mi je slabiji na levom uvu ali nista preterano. Tad sam po potrebi primala inekcije, pila razne lekove: panklav 1ooomg, cefaleksin, otok rastekne ali svrab ostaje. Ranije sam dobila gljivice na moru na nogama, plihovi sa jakim svrabom i ispunjeni tecnoscu. Pa mi je to preslo i na sake, i sumnjam da mi je isto to u usima. Kada sam radila test za bris u usima, jednom je bila eserihija coli a drugi put nesto aurelijus, zaboravila sam tacan naziv. Lecila sam se i u novom pazaru i u pristini. I na kraju sam postala alergicna na penicilin. Ne pusim, ne drogiram se, ne pijem alkohol.

    Odgovoreno: 14. 10. 2010.

Komentari na pitanje: #69886

    • Postovanje. Moj problem sam vam opisala u prethonom pitanju. Sada su mi natekla oba usna kanala vec treci put u kratkom vremenskom razmaku. Nisam kvasila usi, imala sam pojacan svrab, a onda oticanje. Pila sam ciprocinal, druga terapija ciprocinal sa brufenom, posle zavrsene te terapije dr. Mi je prepisao bilobil, trental i tocopherol mesec dana. Pod tom terapijom sam nedelju dana a usi mi bolne opet, natekli usni kanali, levo uvo zatvoreno sa pojacanim zujanjem koje je nepodnosljivo u tisini. Ocajna sam. Naisla sam na internetu na kapi za usi cue, da li bih smela da ih koristim, neznam sta da radim. Problemi sa uvom su ni poceli u trudnoci, kada mi se i zapusila eustahijeva tuba, pre 5 god. I jos uvek je zapusena. Porodjaj je bio carski, sa anestezijom totalnom, da li to ima veze sa kasnijom pojavom zujanja u uvu? Izvinjavam se na opsirnom pisanju. Hvala unapred.