Postovani, danas sam na pregledu kod specijaliste dobila dijagnozu otitis externa maligna, nakon cega sam upucena na kliniku orl i nacelnika tog odeljenja, jer mi je receno da mi je potrebna operacija. Ja slabo govorim nemacki i nije mi bas najjasnije, kako je do ovoga doslo, zasto je potrebno to operisati i kakav je tok lecenja. Da napomenem da sam dijabeticar na insulinu i da imam smanjenu funciju stitne zlezde. Sa bolestima orl-je se srecem od svojih prvi dana zivota, naime, jos iz porodilista sma izasla sa upalom usiju, da bi se kasnije, u 12-oj godini te upale iskomplikovale i pracene su bolestima respiratornih organa. Lecenje je trajalo pune godine, moj imunitet je strasno bio ugrozen, postala sam rezistentna na antibiotike i cak mi je predlagana operacija zbog gubljenja sluha na oba uva. Konacno, nakon 4 god. Je to izleceno ali sam nakon toga dobila dijabetes. Ovog puta sam se javila specijalisti jer vec duze vreme osecam neopisiv svrab i bol u uvu. Recite mi molim vas, sta mi je dalje ciniti i da li ima razloga da se plasim? Hvala unapred

    Odgovoreno: 05. 10. 2010.

Komentari na pitanje: #69418

    • Hvala vam na odgovoru i na vremenu koje ste izdvojili. Operacija je zakazana za 13. 01. 2011 a do tada sam dobila terapiju.