Postovani molim vas za pomoc. Mom ocu je dijagnostikovana paraliza gasnih zica jednostrano sa leve straneprocitala sam negde da je to veoma retka bolest. Pitam vas moze li se od nje umreti i postoji li neka metoda lecenja odnosno lek i koji?

    Odgovoreno: 03. 10. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je snimiti pluća na rentgenu i uraditi pasažu jednjaka da bi se isključila neka oboljenja koja mogu da dovedu do paralize rekurentnog nerva koji je odgovoraan za nepokretnost jedne glasnice. U toku 6 meseci, ako ne postoji neki specifičan uzrok, zdrava glasnica kompenzuje paralizu leve glasnice i glas se značajno popravlja. Uvek u slučaju prehlada, problemi sa glasom će biti izraženiji.