Mozete li mi objasniti razliku izmedju dijagnoze: ethmoidectomia bilateralis i polypus nasalis, non specificaus - j33. 9 pri čemu je uradjena funkcionalna endoskopska sinus hirurgija oba zajednička nosna hodnika, levi maksilarni sinus, etmoide, frontalni i sferoidni sinus. Pitanje je da li je prva hirurška intervencija sadržana u drugoj.

    Odgovoreno: 29. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Etmoidectomija je operacija etmoidnih sinusa i danas se radi u fess tehnici. Polypus nasalis je oboljenje nosa i sinusa koje se danas operiše endoskopskom tehnikom. Operacija frontalnog i sfenoidalnog sinusa nije sadržana u operaciji koja se zove etmoidektomija ali to sve zavisi koju nimenklaturu koristi hirurg. Nije jasno šta smatrate prvom a šta drugom intervencijom.