Postovani, od pre nekoliko dana mi se pojavio zuckasto-zelenkasti sekret iz nosa koji je po mom subjektivnom misljenju neprijatnog mirisa (kao neki gnoj ili tako nesto) . Pre toga sam imao neku prehladu i temperaturu i nisam uzimao lekove (samo vit. C i brufen 400) . Nije uradjen bris i ostale analize. . . Zanima me sta je uzrok ovog stanja u nosu? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 25. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Najverovatnije je bakterijska infekcija. Ako niste alergični na pencilin mogli bi da uzmete augmentin tablete 1 gr (na 12 sari po 1 tbl. U toku 7 dana) jer ovaj antibiotik pokriva bakterije koje su najčešći razlog za gnojni rinosinusitis. Uzmite i fluimucil šumeće tablete od 600 mg (1 x 1 tabletu uveče) . Ako za nekoliko dana nema poboljšanja javite se vašem lekaru.