Ceo zivot imam otezano ili nikakvo disanje kroz nos. Utvrdili su mi da imam alergiju na prasinu i da imam devijaciju nosa. Predlozena mi je operacija. Alergija je za lecenje preskupa i kazu mi da je skoro ne moguce. Koliko bi mi operacija pomogla pri disanju i kako bi moj nos izgledao posle. ? Takodje sam primetio da je kriv dali se to ispravlja ili sta. .

    Odgovoreno: 22. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Operacija može da popravi devijaciju septuma (popravlja disanje koje je smanjeno zbog devijacije hrskavičnog i koštanog dela septuma) i da koriguje estetski izgled nosa (koštana strukture nosa) . Ni funkcionalna ni estetska operacija neće izlečiti vašu alergiju jer je to bolest koja se odigrava u sluzkoži nosa i pošto je u pitanju samo 1 alergen to bi trebalo lečiti specifičnom hiposenzibilizacijom a ne intranazalnim i oralnim kortikosteroidima i antihistaminicima. Izgled nosa posle operacije je u tesnoj vezi sa postojećim izgledom a kako niste poslali slike nosa ne mogu da vam odgovorim na ovo pitanje.