Postovani, alergican sam na grinje kucne prasine, pelud trava pelud korova, u brisu nosa nadjeni eozinofili a snimak sinusa glasi: oba maxilarna sin. Siroko rubno zasjenjenapo tipuhronicnih upalnih promjena, blaza devijacija nosnog septuma. Moj problem je stalno curenje isvrab nosa, usiju igrla pio sam histadin mjesec dana i koristio sprej fliksonaze i samo blago umirilo svrab da bi opet nedugo zatim krenulo isto, primio tri inhalacije bilo lakse i evo sad opet nos curi, svrbi grlo pecka usi svrbe a oci skilje nemogu da gledam. Sada sam krewnuo u upot. Spreja avamys. Ocajan sam i neznam sta vise da koristim. Kakava bi bila vasa preporuka, unaprijed hvala na odg. Pozdrav

    Odgovoreno: 21. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Nastavite sa sprejem avamys u trajanju 3 do 6 meseci i povremeno možete da uzmete rinasek tbl. (3 x 1 tbl) ili clarinase tbl (2 x 1 tbl.) . Osnova terapije je avamys koji se koristi na duge staze ali svakodnevno bez preskakanja. Predložene lekove ili neke druge antihistaminike možete da koristite povremeno kada je potrebno. Za sledeću sezonu je važno da sa terapijom krenete na vreme odnosno pre početka sezone polena. Sada vama pravi problem hiperreaktivnost vazdušnog puta koja je najveća na kraju sezone polena (priming efekat) .