Ja sam iz makedonija i vec dugo godina imam problem sa uhom (uglavno levo) . Imeno koza u ushnoj suplini (u uho onaj vidlivi deo) postojano se prvuti i to stvara jedez i koza se ljusti. Pri tome koza u uho mi je non stop krvava i to mi stvara jos veci svrb. Posetila sam kozni lekar i ona kaze da to mi je kao alergija na sapmon kojim perem kosu. Ja sam sampone promenila ale efekat je isti. Dali su mi mast decotal (diflucortolone) ali to ne pomaze. Izvesan period mazem sa mast sa hemal kozmetik (na bazi meda) ali posle odregeni period svrb i ljustenje se opet pojavilo. Dali bi mogli savetovati sta da ucinim dalje. Taj svrb smeta mi i mislim da kao posljedica tome i sluh mi je ostecen tako da govorim na visem tonu jer se sebe ne cujem kada govorim tise. I tihi govor stvara mi nervozu kao da to ne mogu razumeti. Hvala vam unaprijed. Pozdrav

    Odgovoreno: 10. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Uzmite kremu didermal i mažite 3 x dnevno dok se to ne povuče. Kada perete kosu, sipajte neko ulje u uši (maslinovo) i parče vate koje ste natopili uljem stavite u uši dakle izbegavajete absolutno svaki kontak kože i šampona. Isto važi i za farbu za kosu. Znači didermal koristite samo nekoliko dana a uši ćete štiti od šampna i farbe čitav život.