Pitanje je za moju radnu kolegicu jer ona nema svoj mail. Ona ima 53 godine. Boluje od hronicne upale sinusa i problem je sto joj nos ne moze nikako da procuri tako da glavobolje traju i do 15 dana. Razmislja o akumpunkturi ali ne znamo kako da dodjemo do te vrste lijecenja. Nije joj daleko ni srbija ako to vec neko ne radi u bih. Ni inhalacije joj ne pomazu, jer ima taj problem sto joj nikako nos ne moze da procuri. Na rengenskom snimku doktori su joj objasnili kako ima neku kost krivu i navodno zbog tog ne moze nos da procuri. Boluje u poslednjih 5 god jako cesto (skoro svaki dan ima glavobolju) dok se to prije javljalo rjedje. Sta vi predlazete? Da li je u ovim slucajevima akunpunktura rjesenje ili operacija? Hvala vam mnogo na razumijevanju!!!! I na svim vasim dosadasnjim odgovorima!!! Srdacan pozdrav!!!

    Odgovoreno: 06. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Sinusogene glavobolje su čest problem ali za ovu dijagnozu treba obaviti endoskopski pregled nosa i skener sinusa. Ako postoji devijacija i to je zaseban problem koji može doprineti glavoboljama na različite načine. Ako postoji devijacija nosne pregrade i anatomske anomalije u izgledu sinusa onda je najčešće rešenje problema u operaciji nosne pregrade i sinusa. Ako su glavobolje izazvane nekim drugim problemima onda rešenje mogu da bude akupunktura ili neke druge metode.