Poštovana gospođo prim. Dr dušanka milošević, prema odgovoru 67640 na moje pitanje, šaljem dodatne informacije: vodljivost kroz vazduh je prikazana na audiogramu kojeg sam vam poslao uz pitanje. Na internetu se u prvi mah vidi samo manji deo tog audiograma, ali kad kliknem mišem na sliku, pojavi se kompletam audiogram. Prikazana je vodljivost za vrednosti frekvencije zvuka od 250 do 8000 hz. Vodljivost kroz kost se podudara sa vrednostima vodljivosti kroz vazduh za frekvencije od 250 do 6000 hz, a za veće frekvencije nema podataka. Molim vas, objasnite mi audiogram i predložite sta da radim. Srdačno vas pozdravljam.

    Odgovoreno: 07. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Izvinjavam se za propust. Vaše oštećenje sluha (do 60 db u govornim frekvencama) je senzorineuralo odnosno radi se o vrsti oštećenja koje ne može da se leči klasičnim hiruškim putem. Rešenje za probleme sluha ove vrste je slušni aparat (intrakanalni ili zaušni aparat) mada danas postoje slušna pomagala koja mogu da se ugrade hiruškim putem.