Imam malo blazi problem ali je problem. Imam 25 god. Od prosle zime, ovo je prvo leto, imam konstantno slajm u grlu (providan) . Ujutru kad se probudim se sliva, iskasljem se ali u toku dana nastavlja da se pojavljuje tako da nemogu da se iskasljem ujutru i odem na posao. Non stop je tu, veliki mi je problem jer nemogu da pricam, moram da prociscavam grlo. Inace imala sam i perode gde nisam pusila, tako da ne vidim da je povezano za sezonu, hranu, pusenje itd. . . Ne znam cime da ispirem, kako da ga zaustavim barem tokom dana. Svi sprejevi mi ne pomazu i jaku su za mene, imam osetljive sinuse. Trenutno koristim marisol morska so ali eto to procisti i ne popravi situaciju. Molim vas za neki savet. Hvala!

    Odgovoreno: 07. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Za početak uzmite šumeće tablete fluimucil od 600 mg koje ćete rastvoriti u vodi i popiti pred spavanje i nastavite sa toaletom nosa sa fiziološkim rastvorom 1 x u toku dana (najbolje je uveče) . Inače, neophodno je uraditi alergo test da bi se isključila respiratorna alergija i neophodno je da prestanete sa pušenjem duvana jer on pogoršava probleme u respiratornoj sluzokoži i nosa i bronhija na dva načina _ preko nikotina iz krvi i udisanjem dima u prostojima čak i ako vi niste aktivni pušač. Potrebno je savako dana popiti 2 litra tečnosti (voda, čaj, sok, mleko. .) .