Imam bolka vo uvoto. Bev na lekar i mi rekoa deka treba da odam da go iscistam kaj sestrata. Go iscisti setrata bolkata prestana no samo eden den. Narednata den pak pocnaa bolkite. Namalen mi e sluhot, se poveke osekam nemir i nervoza. Koga ke go iscistam so cepkalka za uvo na cepkalkata ima nesto kako muvla temno. Ve molam za sovet.

    Odgovoreno: 24. 08. 2010.

Komentari na pitanje: #67024

    • Ako ne razumete makedonski uzmite dvije zlice vagete ili google translate