Da se nadovezem na pitanje #65796. Jasno mi je to, ali od prilike koliko dana, uvo ce se cistiti? Posto mi je receno 7 dana da stavljam marocen kapi, da li posle postoji sansa od infekcije? I koja je najbolja mera zastita od vode, posto imam izuzetan strah, kada se kupam. Pozdrav.

    Odgovoreno: 31. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Kao što znate, ne postoje univerzalna pravila u medicini pa je tako nemoguće odrediti tačno trajanje sekrecije. Marocen sipajte još 7 dana. Ne treba da se plašite toliko vode, a uvo ćete najbolje zaštiti ako parče vate potopite u neko ulje i tom vatom zatvorite uvo (vatu ne smete da gurate u ušni kanal jer cevčica ima žicu) . U svakom slučaju, ako slučajno uđe kap vode neće se ništa strašno dogodite. Kada potrošite kapi idite na kontrolu kod vašeg lekara.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #65797

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 20. 08. 2012.

      Ne, to je potpuno druga vrsta antibiotika tz. Hinoloni.