Postovani doktore, sumnjam da mi je usla buba u uho. . Osecala sam sumove na trenutke. Stavljajuci alkohol, sumovi su prestali. . Da li je potrebno da se obratim lekaru ili ne?

    Odgovoreno: 30. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je da vam uvo pregleda otorinolaringolog jer je možda potrebno da se mrtva buba eliminiše iz spoljašnjeg slušnog hodnika. Dobro ste postupili kad ste sipali tečnost u uvo jer to je prvi i najhitniji postupak da se insekt umrtvi (dovoljno je i voda da se sipa jer je manje agresivno od alkohola) i sledeće je da se insekt ispere iz slušnog hodnika (bez žurbe jer to više i nije toliko hitno) .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #63936

    • Prim. Dr Dušanka N. Milošević 18. 04. 2016.

      Kod orl doktora ili sipajte vodu u uvo da buba ugine. Pozdrav