Htela sam da vas pitam za mog tatu-on je 1955 godiste i ima-carcinoma oro et epipharyngis. Metastasis colli bilateralis. A ovo j eizvestaj onkoloske komisije: nacinjena je biopsija tumora epi i orofarinksa-lokalno na zadnjem zdrelu ulceracija od epi, preko oro i hipofarinksa do nivoa glotisa. Larings uredne morfologije, obostrano pokretljivost ocuvana. Na vratu obostrano cvorovi u regijama ii i iii desno 3*4, levo 3*4cm precnika i nekoliko manjih 2*1cm. Zakljucak-indikovane dve kure pht po shemi 5fu/cddp. Kontrola posle druge kure. ////ja bih vas pitala koji je stadijum ovog karcinoma-ako po ovome mozete da zakljucite, drugo-dali su dovoljne ove dve kure-verovatno citostatika? I da mi kazete-dali postoji nada za izlecenjem-tj. Dali su predvidjeni citostatici tj. Terapije dovoljno jaki da suzbiju kancer. Ja bih vas najlepse molila i ako mozete da mi date neki savet za jacanje imuniteta jer je on loseg opsteg stanja-neke tablete ili bilo sta. I dali mozemo da ucinimo nesto mimo terapija u smislu-zdrave ishrane, cajeva, zdravih sokova. . . Ili ako vi nesto savetujete. Najlepse vas molim da mi odgovorite sto pre-posto on vec za dva dana treba da krene sa terapijom. Molim va s za odgovor-unapred sam vam zahvalna, jako sam zabrinuta.

    Odgovoreno: 29. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Ako sam dobro razumela, tumor vašeg oca je trenutno inoperabilan i konzilijum je odlučio da se sprovedu 2 ciklusa polihemioterapije pa onda kontrola radi procene rezultata lečenja i odluke o daljem toku lečenja. Ishrana treba da bude raznovrsna sa dosta voća i povrća. Moguća je i upotreba raznih preparata sa vitaminima ali nema čudotvornih preparata.