Posštovani ugl dobio sam udarac u lijevo uho i ode mi bubnjic kaze diktor da je rupa oko 1mm, slabo čujem a baseve ili ti duboke tonove ne čujem odvratan osječaj koji mi je poznat jer mi se isto to dogodilo prije 5 godina ali je bubnjic zacijelijo, isao sam i na testiranja sluha koji je bio ok makar sam slabije cuo na lijevo, bubnjic je skroz zacijelio i dobro me služio sve do danas. Pitanja * dali može bubnjič normalno opet zacijeliti ili teže pošto je to več 2 put? * dali postoje neki pripravci ili ljekovi koji bi mogli pomoč da bubnjič brže zaraste? * koliko dugo treba cca jer bliži se more i nebi volio da mi propadne * ako ne zacijeli ima li netko iskustva sa operacijom i kakva je kvaliteta zvuka nakon operacije jer imam tu nasreču da sam dj pa mi je to nekak jako bino. . Eto hvala vam na odgovorima a sad se idem tuč po glavi

    Odgovoreno: 29. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Ruptura od 1 mm bi trebalo da zaraste spontano ne zavisno od toga što je to 2 put. Potencijal zarastanje bubne opne je veliki i uvek se čeka 6 meseci da se desi spontano zatvaranje. Ako ne zaraste spontano onda mora da se uradi miringoplastika tj. Hiruško zatvaranje perforacije. Odmah po povredi mora da se snimi sluh i uvo mora da se čuva od kvašenja bilo koje vrate da ne bi došlo do infekcije.