Postovani, u junu prosle godine su mi otkrili cvoric 12mm x 14mm na desnom reznju stitne zlezde i posle analize ustanovljeno je da je hiper a rezultati hormona i ostali su bili ok. . . Tada je i utvrdjeno da sam aksiozan i prepisan mi je ksalol 0. 5mg ujutru i 2 x 0. 25 u toku dana. Naime ja sam se tada javio doktoru da imam problema sa sekretom u grlu koji me davi a nakon vise pokusaja (10-ak) da ga izbacim (ja to zovem davljenje - naprezanje) pocheo sam izbacivati i sukrvicu. . . Naime ujutru posle izduvavanja nosa (takodje ima sukrvice i krvavih tackica i tvrdih slina) i pri izbacivanju iz grla takodje mi se pojavi sukrvica. . . Posle toga u toku dana ispljuvak mi je bio beo proziran. . . Par meseci sam pio ksalol i nisam primecivao nista. . . U to vreme sam imao mnogo posla i pio sam bas dosta vode i koristio povremeno strepsilse eukaliptusa. . Negde u oktobru sam prestao da konzumiram ksalol a sredinom decembra mi se ponovo pojavila jutarnja sukrvica posle izduvavanja nosa. Vadjenje krvi i (krvna slika i leukocitarna formula skroz u redu) i redovna kontrola uz cvorica kao i hormoni stitne zlezde pokazalo je da je sve ok. . . Ispirao sam grlo cajem za upalu grla josif pancic) i simptomi su nestali. . . Sredinom januara putovao sam nekoliko sati u zagusljivom avionu i kasnije u autu isto toliko i posle toga mise ponovo pojavilo jutarnje i u toku popodneva davljenje i sukrvica. . . Umirilo se posle dva dana da bi se opet pojavilo pochekom februara. . . Resio sam da uzmem eritromicin 500mg 4x1 tabletu i to 15 dana uz uspiranje, jer sam imao i peckanje i neku vrstu boli grcha koji se sirio ka desnom uhu. . . Sve je prolazilo i osecao sam se sve bolje i bolje da bih danas 11 dan uzimanja antibiotika posle voznje u zagusljivom autu gde sam osetio kako mi je grlo suvo i izasao sam iz toplog na hladan vetar i kada sam usao unutra imao sam potrebu da pljunem i imao sam opet tackicu sukrvice. . . Izduvao sam nos bilo je krvavih tackica i suvih slina. . . . Sat vremena sam povremno ispljuvavao cistu a povremeno prozirni slajm sa sukrvicom. . . Kasnije u toku dana se sve primirilo i pri izbacivanju pljuvacka je bela prozirna ali lepljiva. . . Naravno nos mi je takodje suv i prohodan nemam potrebu da ga izduvam. . . . Brinem se strasno pogotovo sto sam trenutno u inostranstvu gde radim u uslovima lose civilizacije. . . I nemam mogucnosti da posetim doktora. . . Prozimaju me razne misli i trese aksioznost pa vas molim da mi kazete sta treba da radim i koje sve preglede da obavim kad se vratim. . . Do sad sam se smirivao time da mi se sve to sliva iz nosa i da ce proci i prodje, ali kad se vrati zestoko me uplasi i potrese. . . . . Molim vas za brz odgovor. S postovanjem - zeljko

    Odgovoreno: 20. 02. 2010.

Komentari na pitanje: #53608

    • Moj slučaj je vrlo sličan vašem i takva situacija kod mene traje više od 10 godina. Pokušavao sam da pronađem uzrok mojih tegoba, ali prilikom posete lekarima opšte prakse, pulmolozima, orl specijalistima, alergolozima. . . Svi su tvrdili da su nalazi vezani za njihovu specijalnost uredni. Razmišljao sam i u smislu: dobro je, makar nisam zbog ovoga životno ugrožen. Ali situacija je vremenom postala sve više nepodnošljiva kako za mene tako i za ukućane. U poslednjih 5 meseci sam počeo da lečim kod privatnog orl specijaliste suženje nosnih kanala (koji su po nalazu državne ustanove bili uredni?) . Posle dosadašnjih terapija curenje sekreta se poprilično normalizovalo i prilikom izduvavanja nosa, i prilikom prirodnog slivanja u ždrelo. Međutim, baš kao i u vašem slučaju, događa se da posle duže pauze bez iskašljavanja, ili prilikom buđenja iz ždrela iskašljem gust sekret svetlo smeđe boje u 3-4 iskašljavanja, a svako sledeće iritantno iskašljavanje kao produkt donosi proziran i lepljiv ispljuvak, koji je teško prvo ispljunuti, a potom ni ne može da se opere sa lavaboa običnim mlazom vode. Događa se posle takvog dugotrajnog mučenja da nekoliko dana nemam ama baš nikakve tegobe i onda. . . Odjednom, ponovo iz čista mira nastaje pravi iritantni pakao sa svim napred navedenim simptomima. Želeo bih da sa vama podelim link koji sam pronašao tu negde u kome jedan gospodin opisuje kako je dugo kuburio sa sličnim simptomima i na koje je sve načine pokušao da sebi pomogne. Njegove tegobe i pokušaji izlečenja su prilično obimno opisani. Predlažem vam da to pročitate i da se posavetujete sa svojim lekarom o eventualnoj primeni tih metoda, jer po tekstu sam zaključio da je dotični gospodin našao put do oporavka. Link je sledeći: http: //forum. Krstarica. Com/showthread. Php/440620-suv-kasalj-uporan-kandida-u-grlu-vise-ne-znam-ni-ja-sta-da-radim-ocajan-sam želim vama, a i sebi svako dobro i uspešno izlečenje!: )