1. Zapušen nos, ponekad mogu da udišem ali teško izdišem. (najviše dišem na usta) , kanali su suvi i kao da ima neka "klapna". Koristio sam fluimucil koji mi je "otvarao" nos u poslednje vreme mi nije pomagao, nisam išao kod lekara. Poslednja 2 meseca mi je skoro bio skroz zapušen a pre dest dana sam se prehladio i nos mi se totalno zapušio, lekar je konstatovao sledeće: polypus nassi bill. Th: indikovano operativno lečenje i uptio me na institut za orl. (sledeće nedelje ću ići na pregled) . Umeđuvremenu sam video reklamu za aspirin complex, koji odčepljuje nos, i posle 6 kesica nos mi se očepio (danas 08. 01. 10) , još imam 4 kesice u pakovanju. Kod lekara retko idem jer nemam nekih drugi problema, da li je potrebno vršiti operaciju ili se ovo može izlečiti lekovima

    Odgovoreno: 11. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Ako postoje polipi u nosu obostrano, lečenje se sastoji od korišćenja intranazlnih kortikosteroida i operacije /fess/. Trajni efekat nemaju ni lekovi ni operacija. Dok su efekti lečenja kortikosteroidima zadovoljavajući, ne treba forsirati operaciju. Dijagnostika se sastoji u endoskopskom pregledu nosa i skeneru sinusa. Kod obostrane polipoze ne treba koristiti aspirin tj. Acetilsalicilnu kiselinu i nesteroidne antireumatike /brufen, diklofem. . /. Slobodno možete da koristite fluimucil.