Hteo sam da pitam posto jednostavno pre nekih desetak godina pucao iz pistolja i zazujalo mi u usima, tada su mi prepisali gingo max i beviplex tablete, ali zujanje nije proslo nikako evo i sad ga osecam bio sam do lekara pre neki dan i on mi je preporucio neki aparatic koji se ugradjuje u uvo a ne vidi se samo sto mu je cena oko 400evra. Pa sam hteo da pitam da li ste culi za taj aparatic i koliko je efikasan? A inace predpostavka lekara je da je ostecen slusni nerv a inace kada sam radio audiometriju pisalo je da je parcijalno ostecenje sluha i osetljivost na visoke frenkvencije koliko se secam. Pozdrav

    Odgovoreno: 09. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Sasvim sigurno da je potrebno ponoviti adudiometriju jer izbor slušnog aparata zavisi od stepena i vrste oštećenja sluha. Cene slušnih aparata su veoma različite u zavisnosti od njihovih performansi /u klasi od fiće do mercedesa/. Tzv. Intrakanalni aparati koji se ne vide spolja su uvek skuplji od klasičnih aparata tj. Zaušnih. Ali sluzni aparat omogućava da se čuje i ne utiče na zujanje koje vama pravi problem. Da bi imali korist od slušnog aparata potrebno je da imate značajno senzorineuralno oštećenje sluha /danas postoji i dobri aparati za konduktivno oštećenje sluha kada nije moguća korekcija operaciom/.