Poštavana!
    Moje pitanje se odnosi na mog sina. Ima 2 godine i utvrđeno je da ima sekretornu upalu srednjeg uveta (oba uveta su u pitanju), od pre mesec i po dana. On od tada pije pressing sirup 5 ml na dan i vodim ga na kontrole na 2 nedelje. Jedini pregled koji mu je rađen jeste gledanje sa lampicom i ni jedan drugi. Moje pitanje je koliko vremena se obično daje pressing da bi se ovaj sekret povukao, odnosno posle koliko vremena se opredeljuje za ugradnju cevčica? Takođe me interesuje da li je potrebno odraditi još neke neophodne preglede (na moje pitanje o tome rečeno mi je da u našem dz nemaju mogućnost da se ovako malom detetu proveri sluh). Inače koliko primećujem dete čuje, ali ne mogu biti sigurna koliko dobro. Takođe sam primetila da od kada dete pije pressing, ima tvrdu i bolnu stolicu. Da li je pressing uzrok i u tom slučaju da li preporučujete neki drugi lek? Molim vas da mi odgovorite na ova pitanja i dileme i posavetujete šta da radim.
    Hvala. Zabrinuta majka

    Odgovoreno: 03. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je detetu uraditi timpanometriju kojom se proverava pokretljivost bubnih opni odnosno da li u srednjem uvu ima sekreta. Taj sekret nije izazvan alergijom i upotreba antialergijskog sirupa bez dokazane alergije nije opravdana. Detetu može da date 10 dana fluimucil koji ima ulogu da razredi sekret i da olačaša njegovu eliminaciju. Najčešće se smatra da sekret u ušima treba lečiti do 3 meseca pre operacije trećeg krajnika i ugradnje cevčica.