Poštovana doktorice,
    zanima me koliko traje postoperativni tok posle operacije devijacije nosa, koliko dana se drže tamponi do vađenja i da li je tačno da lice bude otečeno i u podlivima? Posle koliko dana nestaju svi bolovi i vraćanje svakodnevnom životu?
    Hvala najlepše.

    Odgovoreno: 21. 05. 2009.
    • Poštovana,
      operacija devijacije nosne pregrade se radi u totalnoj anesteziji. Tamponi se stavljaju u nos obostrano što znači da je do važenja tampona iz nosa nemoguće disanje na nos. U orl klinici kbc zvezdara, tamponi u nosu stoje između 2 i 4 dana u zavisnosti od vrste i stepena iskrivljenosti nosne pregrade. Vađenje tampona iz nosa je malo neprijatan deo postoperativnog toka ali traje nekoliko sekundi tako da ga svi lako podnesu. Operacija devijacije nije nikada praćena otocima i podlivima na licu /to je vezano za estetsku korekciju nosa/. Ova operacija je retko praćena bolovima. Povratak na posao je individualan jer zavisi od vrste posla i fizičkog operećenja koje je potrebno za paosao. U svakom slučaju 2 nedelje oporavka najčešće bude dovoljno. Pozdrav

Komentari na pitanje: #29435

    • Poštovani, pre dve nedelje sam operisala devijaciju nosa i ujedno su mi ga malo estetski korigovali. Još uvek sam dosta otečena i plava ali ono što me brine je to što je malo više vrh podignut (kao piggy nos). Da li postoji mogućnost da se nos venom malo spusti? Unaprijed hvala.

    • Poštovana doktorka moja ćerka je operisala nos i danas je izvadila tampone, ali nos je mnogo visoko podignut i sirok pri vrhu. Da li će se to spustiti za koji dan..? Da li je to prolazno i hoće li se to i za koje vreme spustiti?

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 15. 09. 2018.

      Postovana, bez pregleda je tesko odgovoriti precizno na vase pitanje te smatram da je najefikasnije da se javite na konrolu lekaru koji vas je operisao. Pozdrav

    • Postovani, uradjena mi je septoplastika nosa 27. Avgusta, izvadjeni su mi tamponi kao i konci. Pila sam dve nedelje cefaleksin, a trenutno samo koristim mast za nos i sprej. Ono sto me zabrinjava je bol koji osecam zadnjih par dana od polovine nosa do vrha koji se spusta dole, ponekad i osecaj peckanja. Zanima me da li je to normalno, jer mi je receno da ne bi trebalo da boli, i da samo pratim sta se desava? Unapred zahvalna

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 21. 05. 2018.

      Onako kako ste se dogovorili sa vašim doktorom.
      Srdačan pozdrav,
      dr Milošević

    • Poštovanje, pre 5 dana mi je radjeno čišćenje desnog maks. Sinusa, septoplastika i struganje grbe. Osecam se odlično, jedino što mi tampon viri u grlu nekih centimetar i danas sam ispod prackice primetila da takodje vire po 1cm sa obe strane. Da li to znači da je vreme za vadjenje? Sa doktorom imam dogovor tek za koji dan da se čujemo. Hvala unapred

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 07. 11. 2017.

      Mozete da uzmete valdocef tbl 500 /na 12 sati po 2 tablete/ u toku 5 do 7 dana. Pozdrav

    • Postovanje, pre pet dana sam imala operaciju sinusa, polipa u nosu i uradjena mi je septoplastika. Vrh nosa i gornja usna su mi jos uvek oteceni i bolni tako da malo imam otezano disanje. Receno je da samo ispiram nos fizioloskim i pijem paracetamol po potrebi. Pitala sam zasto nisam dobila neki antibiotik kao svi ostali, rekli su da nije potrebno. Plasim se da ne dobijem neku infekciju ako ne pijem antibiotik. Temperatura mi varira od 36. 7-37. 8. Da li da sama uzmem neki antibiotik da pijem ili ne? Hvala unapred najlepse