Poštovani doktore,
    Imam Dijagnozu H90 - Sprovodna gluvoća i senzononeuralna gluvoća. Molim Vas da mi kažete da li je nekom operacijom moguće otkloniti, ili bar ublažiti ovaj problem oštećenja sluha. Napominjem da mi je to od rođenja. Da li postoji neki slušni aparat malih dimenzija za u uho, koji mi ne bi mnogo smetao. Pokušao sam da nosim nekoliko aparata ,ali je zvuk nekako izvitoperen,neprirodan i nisam mogao da nastavim sa nošenjem. Molim Vas da mi odgovorite šta bi mogao da uradim da malo ublažim ovaj problem. Unapred Vam hvala na odgovoru .

    Odgovoreno: 18. 03. 2009.
    • Poštovani,
       potreban je detaljniji opis oštećenja sluha kod Vas (posebno levo i desno uvo). U zavisnosti od veličine oštećenja i vrste, postoji mogućnost hiruškog lečenja za konduktivni /sprovodni/ tip gluvoće i naravno različiti slušni aparati koji mogu da budu veoma malih dimenzija i uvek je potrebno probati više različitih vrsta.
       Pozdrav, Prim. Dr Dušanka N. Milošević