Poštovani, Zanima me da li radite rtg snimak treceg krajnika kod dece. Naime imao je zapusene usi tip B. Dete je izrasta 3.5 godine. Konststatovano je kasnjenje u razvoju zbog slabog razvoja govora. Preporucena je operacija i uklanjanje 3.krajnika, kao i ugradnja cevčica. Na poslednjoj kontroli nalaz timponometrije je bio uredan Tip A, nakon 5 mrseci lecenja.

    Ja sada imam dilemu da li ipak mora operacija i proverila bih stanje tog krajnika snimanjem pre operacije.

    Srdacan pozdrav, Marina