Postovanje .Moja majka ima problem sa upalom uha vec mesec ipo dana .Lecena je antibioticima i odradjen skener .I posle toliko vremena sa raznim lekovima bol je i dalje prisutna .U pilogu vam saljem izvestaj u nadi da joj mozda mozete pomoci .Sta dalje da,preduzmem kako bih joj pomogla .Unapred hvala Anamneza:Pacijentkinja dolazi na pregled zbog bola u desnom uvu, kojije počeo 08.01.2023 god. nakon wekoliko,dana od početka bola imala desnostranu parezu mimične mukulature. Lečena od strane ORL u OB Smederevo- izveštajhu prilogu. Bila na ab th najpre Pancef pa Panklav- th do juče. Tbl Pronison u redukciji- th u toku MSCT 17.01.2023 god: Sa desne strane većina cellula mastoidnog nastavka ispunjene gušćim tečnir sadržajem mestimično i sa fbroznim promenama. Membrana se ne prikazuje u potpuniosti. Srednji deo uha sa znacima eksudacije, zadebljane sluznice, slušne koščice mestimično izmenjene i nejasnih kontura. Nema znakova komprsije okolnih struktura. D Klinicki nalaz:Otoskopski obostrano bubne opne zamućene retrahovane. Endonazalno i orofaringoskopski nalaz uredan. Diskretana pareza facijalisa desno Houe-Brackman ll Predlog terapije:nastaviti Longaceph 2g 1x1 još 5 dana

    Odgovoreno: 21. 02. 2023.

Komentari na pitanje: #208518

    • Tanja trajkovic 21. 02. 2023.

      Po zavrsenoj terapiji Longacefom odradjen konrolni pregled i receno je da dalja terapija jedino nesto protiv bolova .Zodol,novalgetol itd i nista ne pomaze i dalje ima jake bolove.