Poštovanje, ćerka 6.5 godina je u maju prošle godine počela suvo da kašlje iz grla. Medjutim to nije kašalj, to je više kao nakašljavanje kao da nešto smeta u grlu ona khm kh.... Radili smo bris grla i nosa sve ok, krvna slika u redu. Dva dr kažu neka alergija i na tome se završi priča.Aerius joj nije ništa pomogao pa se ja brinem da li alergija može da ima za simptom samo nakašljavanje iz grla. Jedino pored toga je što svako jutro kada ustane na nos dok diše šišti dok joj ne izvadim tvrde suve slinice. Oko oktobra je to prestalo. U decembru je imala bakteriju pila je antibiotik pa za 3 nedelje virus. Sada pre par dana posle 2-3 meseca pauze opet je počela to khm khm na svakih 5-10min. U izolaciji je sada jer treba da primi mmr pa je ne vodim kod dr. Ona je vesela, nemirna, jede, igra se grlo je ne boli i ne svradi, nema temp samo radi to khm khm...dajem joj 2.5ml x 2 dnevno ksizal po preporuci apotekara od sinoć. Kao da radi manje celo popodne ništa pa uveče i ujutru pola sata ne staje pa se malo umiri. Ali nije prestalo....dajte mi bilo kakav savet i da li sme da primi mmr ovako sa tim nakašljavanjem?

    Odgovoreno: 04. 02. 2023.

Komentari na pitanje: #207842

    • Jelena Mišić 04. 02. 2023.

      Pitala bih u vezi tog trećeg krajnika. Da li je moguće da on pravi problem a da nema ni jedan jedini simptom osim tog kh kh. I kada joj gledam grlo vidim samo dva normalna krajnika ne vidim treći niti mi je ikada pedijatar rekao da ima treći krajnik...pokušala sam video da Vam pošaljem ali ne može da vidite kako to izgleda, to nije pravi kašalj.