Postovanje. Mojoj bebi od nepunih sest meseci su ustanovili ostecenje sluha. A daljim ispitivanjem utvrdjeno je da ima antitjela na CMV Citomegalovirus. Prelezala ga u trudnoci. Da li moze nesto da se leci?

    Odgovoreno: 14. 01. 2023.

Komentari na pitanje: #206907

    • Poštovanje, mojoj sestricini je ustanovljeno ostecenje sluha, beba ima 5.5 meseci, radjen je BERA test na desnom 80db na levom 60 db, Cekamo aparatice da se urade da krene sa koriscenjem. Ima antitela na CMV koji ukazuju da je prelezala u trudnoci. Doktorka je zakazala ponovni BERA test za mesec dana. Da li su uslovi za prvi BERA test merodavni, s obzirom da je radjena fasada na objektu gde je radjena ista, padanje maltera, lupanje kofama, stalni ulazak u sobu od strane druge dece, ispadanje slusalica itd Da li postoji sansa da se umanji oštećenje? Da li mi preporucujete da ipak ponovimo BERA test privatno? Hvala na odgovoru unapred, srdačan pozdrav