Poštovani, već duži vremenski period kašljem posle gripa ali ne mogu pozdano utvrditi o kakvom se kašlju radi.Pušač sam.

    Imam utisak da mi je sluznica ždrela nadražena, da me nešto golica, pa čak i najmanji nadražaj izaziva kašalj ili pokreće pravi “napad” kašlja. Javlja se najčešće u večernjim satima i tokom noći, ometajući san da je postalo nepodnošljivo

    Tokom dana kašalj je blaži, povremen, osećam određenu količinu sekreta u grlu ali ne znam da li potiče iz dušnika, ždrela ili pluća .Inače patim od sinuzitisa i slivanja sluzi iz nosa u grlo . Kako da smirim kašalj i da li bih mogla koristiti Prospan pošto mi farmaceuti rekoše da su određeni sirupi za suvi a neki za produktivni kašalj.

    Hvala