Poštovani,

    Da li su uvećani krajnici (dosta 'izrovani' tj. dosta udubljenja) kod 9-godišnje djevojčice dovoljna indikacija za uklanjanje istih? Infekcije su jako rijetko (možda 1 godišnje). Odnosno koje su posljedice neuklanjana ovakvih krajnika? Kao manja, u snu je često hrkala, što je vjerovatno bila posljedica uvećanog 'trećeg' krajnika, ali to je prestalo, pa pretpostavljam da je on u izvesnoj mjeri atrofirao. Prije 2-3 godine smo razmišljali o uklanjaju sva 3, ali onda je došao Covid 19, i to je prolongirano. Sada me zanima da li je vađenje krajnika preporučeno, ako su uvećani, izrovani, ali ne prave neke vidljive probleme? Možda prave neku štetu, koje mi nismo svjesni?

    Hvala

    Odgovoreno: 08. 11. 2022.

Komentari na pitanje: #204452

    • Poštovana, Hvala Vam puno na odgovoru. Šta bi bile Tonzilette? Google mi nudi samo Tonsilotren homeopatske tbl koje se preporučuju 2-3 x 2, pa nisam sigurna da je to to. Hvala