Od februara meseca imam zujanje i sistanje u levom uhu. Nekada se samo jacina umanji ali nikada ne prestaje zuji non stop. Imam problem sa sinusima mozda je zbog toga i doslo to zujanje. Timpanometrija i provera sluha su u redu. Cesto me bole sinusi a u usima imam nekada osecaj nadmorske visine , kad se sagnem nekada se desava da su mi usi zapusene i bole i nesto nalik vrtoglavici. Uradila sam kolor dopler vrata nalaz je u vertebralnim arterijama u provokativnim polozajima levo i desno kad se okrene vrat dolazi do redukcije maksimalnih sistolnih brzina levo 20 desno 27 cm sec. Usled proksimalne ekstraluminalne kompresije moguc je uzrok vertebrobazilarne insuficijencije. Doktor kaze da je to moguc uzrok zujanja ali ne mora da znaci. Orl navodi da imam disfunkciju tube i problem sa bubnom opnom. Sest meseci zujanje ne prestaje i problem sa osecajem nadmorske visine. Korisrila sam kapi za nos , vitamine i jos neke lekove za otok. Zanima me da li ce se nekada tuba i bubna opna oporaviti i da li ce zujanje prestati? Uradjen je mr glave nalaza za sinuse je manji zastojni sadrzaj u prednjim etmoidalnim celijama vise izrazenije levo. Sta je potrebno uraditi za sinuse da bi se ocistili?

    Odgovoreno: 04. 08. 2022.

Komentari na pitanje: #200914

    • Radjen je mr glave. Pise da ima manji zastojni sadrzaj koji je vise izrazen levo. A zujanje u usima da li je izlecivo ili ne? Pisala sam da imam zujanje u levom uhu neprekidno od februara meseca. Koristila sam kapi i lek za otok i nista ne pomaze.