Postovani, primjetila sam krvržicu na vratu, odmah ispod brade, centralno mjesto, vertikala brada - vrat - timus, kao da je na grlu. Ne boli, nije bolna ni na dodir, vidi se i bez opipavanja, djeluje kao čvrsta masa koja se blago povećala unatrag posljednja tri mjeseca. Nemam rana u ustima, Imam problema s neugodnim zadahom iako nisam pušač i mnogo pažnje posvećujem zdravlju zuba i oralnoj higijeni. Otežano gutam, osjećam peckanje u grudima i kada pijem vodu. Patim od žgaravice, nakon koje slijedi povraćanje ili nagon na povraćanje vode/tečnosti.

    Posljednjih godinu dana osjećam strašan umor. Početkom godine javila sam se doktorici porodične medicine nakon naglog gubitka kilograma. Stanje mi se dodatno pogoršalo ove jeseni. Patim od groznica bez povišene temperature, posljednjih dana i dijareje. Primjetila sam noćno znojenje. Objašnjeno mi je kao posljedica sinusne tarhikardije za koju mi je propisan betablokator CardiolProl (pritisak 130/80, okvirno, puls 130 - 170) Dijagnosticiran mi je i glaukom na oba oka. OCT nalaz i pregled za vidno polje nisu pokazali nikakvu patologu u očnom dnu. UZ abdomena uredan, izuzev ciste na lijevom jajniku. Nalaz neurologa ukazuje tek na tremor ruku i facijalnu ukočenost. CT toraksa na hemangiomu grudne kosti i limfonide u mediastinumu i hilaru prluća.

    Da li mi savjetujete da uradim UZ vrata za tu kvržicu ili posjetim ORL-ga ili endrokrinologa?