Desetak dana posle prelezanog covida, dobila sam iznenadnu jaku vrtoglavicu uz mucninu i povracanje pri pokretima glave i tela. Pregledao me je neurolog u urgentnom centru i uradjen mi je CT glave ciji je nalaz bio uregan. Receno Mi je da je upala nerva za ravnotezu. Sutradan sam otisla kod ORL gde mi je receno da je najverovatnije virusna upala nerva. Ny:spontani: +horizontalno rotatorni, brza komp desno Frencel: + u desno Head shaking: + u desno Tvv: desno za 2 st. Tyg: A obostrano ADG: nalaz uredan Dijagnoza: neuronitis n. vestibularis L. d

    Dobila sam da pijem betaserc mesec dana ujutru i uvece. Osecam se bolje posle 15 dana li i dalje imam vrtoglavice, radim vezbe. Moje pitanje je da li je lek betaserc pod obavezno da se pije.?Ja sam ga pila 11 dana i izbacila sam ga jer sam mnogo lekova pila zbog kovida. Receno mi je da on samo ublazava vrtoglavice i ne leci. Ne pijem ga vec 5-6 dana. Ne osecam da mi je gore. Da li sam pogresila i da li moze nesto lose da se dogodi ako sam ga izbacila? Takodje me interesuje koliko traje oporavak od ove dijagnoze i da li cu se potpuno oporaviti? Cini mi se da sve ide nekako sporo. Hvala unapred